Web Sayfamıza Hoşgeldiniz...

Cami Kurşun Kaplama

Cami Kaplama Nedir?

Günümüzde eski ve yeni camilerin, türbelerin, hanların, şadırvanların kubbelerinin ve minarelerin kurşun (alüminyum, bakır) kaplama işçiliğini sağlayan firmamız aynı zamanda, sağlık sektöründe röntgen odalarının zararlı ışınlarının sızmasını önleyen kurşun kaplamalarında kendisini kanıtlamış, sürdürülebilir kaplama hizmetleri sunmaktadır.

Eğer Sizinde kurşun, bakır, yada alüminyum kaplama uygulamalarınızda bir çözüm ortağına ihtiyacınız varsa tecrubeli personellerimizle projenize çözüm ortağı olur maksimum memnuniyet sağlarız.

Neden kurşun levha?

Harmantepe Kurşun Kaplama olarak alüminyum ve kurşun levha formunda kaplama yapmaktayız. Kurşun levha, yumuşaklığı sayesinde oval bir yapıya sahip olan kubbelerin kaplanmasında en uygun üründür. Kırılma ve çatlama yapmadan el ile rahatlıkla şekil verilebilir. Kenet sistemi için en uygun üründür.

Isı farklılıklarında çinko ve alüminyumda yaşanan ek yerlerinden atma ve çatlama sıkıntısı kurşun levhada yaşanmaz. 3 ila 5 yıl gibi kısa sürelerde oksitlenerek çürüyen çinko ve alüminyum levhalar gibi kısa ömürlü değildir. İşçiliği muntazam yapılan ve saflık oranı TSE standartlarında (Min.%99,80) olan bir kurşun levha en az 100 sene ömre sahiptir.

Yukarı Git